Sládek, Karel: Žít s moudrostí včel

Mnoha moudrým životním principům se lze naučit pozorováním života včel; jejich píle a starost o společné dobro nám lidem nastavují zrcadlo. Není divu, že včely inspirovaly řadu básníků, umělců i teologů.
Kniha teologa a vášnivého včelaře Karla Sládka chce přivést čtenáře k novému úžasu nad přírodou a nad její skrytou moudrostí. Čtenář se dozví řadu věcných zajímavostí, ale autor vždy směřuje trochu dál a výš – rád by nám pomohl, abychom se znovu naučili dívat se srdcem, žít s kontemplativním pohledem na svět, který naší generaci tolik schází.