Webster, Derek: Opat a trpaslík

Tato kníha příběhů může být tak trochu i o vás. Je také o opatu Mikulášovi a jeho učedníku Janovi. Až je poznáte, možná si všimnete něčeho zvláštního. Jsou to dva prostí muži, podle světských měřítek chudí, a přesto mají snahu dát něco každému, koho potkají. Často předkládají hádanku, na niž lze nalézt odpověď pouze životem samým. Někdy kladou otázku, na kterou může odpovědět jen někdo. Občas vzbudí svým darem mlčení, ticho. Obvykle se snaží ukázat, kde je volný prostor, neboť životy těch, kteří na ně narazí, často po tomto volném prostoru volají. I když opat a jeho přítel dávají jen prázdné lastury, nezní v nich snad hluboká nekonečnost? Mikuláš nedává nic než pouhou nit. Když se jí však člověk chopí, což jej nedovede až k bráně Jeruzaléma?

• 01 Úvod.mp3
  • 02 Předmluva.mp3