Weyer, Robert van de: Moudrost starého Irska

Přibližně před sto lety sestavil Douglas Hyde pozoruhodnou sbírku básní, přísloví a příběhů z Irska, které jsou výrazem jedinečné irské spirituality. Z této a dalších sbírek vychází kniha historika R. Van de Weyera, která odráží duchovní moudrost, kterou dnes nazýváme "keltskou".
Kniha je rozdělena do deseti kapitol (např. O pravdě a falešnosti, O lásce a nenávisti, O požitcích a bolestech, O moudrosti a pošetilosti, O mládí a stáří), z nichž každá obsahuje několik básní v próze, přísloví a příběhů na dané téma.

• 01.MP3
  • 02.MP3