Polc, Jaroslav: Jan Hus v představách šesti staletí a ve skutečnosti

Autora textu Mons. prof. ThDr. Jaroslava Václava Polce (nar. 1929 v Chicagu, zemř. 2004 v Praze) je možno považovat za jednoho z našich nejvýznamnější odborníků na husovskou problematiku. V letech 1963 až 1991 byl ředitelem Knihovny Lateránské univerzity v Římě, od roku 1992 byl profesorem Univerzy Karlovy pro církevní dějiny a patrologii, v letech 1997 až 2002 byl děkanem Katolické teologické fakulty UK v Praze.

Zpět na sekci Historie.