Heying, Travis & Wenzl, Roy: Nejsilnější zbraň

Otec Emil Joseph Kapaun (1916–1951), americký vojenský kaplan s českým jménem i českými kořeny, je jednou ze světlých postav korejského konfliktu v 50. letech minulého století. S jeho nevšedním příběhem se konečně mohou seznámit i čeští čtenáři. Jeho příběh se zpočátku odvíjel zcela obyčejně a nenápadně. Svou odvahu, obětavost i poctivě žitou víru prokázal tento muž v plné míře až tváří v tvář protivníkům na bojištích v komunisty ovládané Severní Koreji. Kapaun byl řadě svých spolubojovníků posilou, mnohým z nich dokonce zachránil život, o čemž svědčí i tato kniha. Od roku 1993 probíhá jeho kanonizační proces. Posmrtně se mu nedávno dostalo i nejvyššího amerického vojenského vyznamenání.

• 01 Uvod.mp3
  • 02 Kapitola 1 - 3.mp3
  • 03 Kapitola 4 - 6.mp3
  • 04 Kapitola 7 - 8.mp3
  • 05 Kapitola 8 pokracovani.mp3
  • 06 Kapitola 9 a Epilog.mp3

Zpět na sekci Životopisy a vzpomínky.